PHATALAT FREE

BESA ÜRÜNLERİ!

Ftalik asidin monohidrik alkoller ile yaptığı diesterlere Fitalatlar denilmektedir. Genellikle plastiklerin esnekliğini arttırmak için kullanılmaktadırlar. Plastiklere eklendiklerinde uzun polivinil moleküllerin birbirleri üzerinde kaymasına izin verirler. Suda çözünürlükleri düşük, yağda çözünürlükleri yüksektir. Kanserojen özelliğe sahiptirler. Fitalatlar; vinil ve plastik kaplarda, gıda ambalajlarında, ev eşyalarında, sabun, losyon gibi birçok vücut bakım ürününde kullanılmaktadır.

Besa Plastik Suni Deri Sanayi A.Ş. olarak 2011 yılından beri üretimimizde fitalatsız ürünler kullanmaktayız. Fitalatsız ürün kullanmamızdaki avantajlar aşağıdaki gibidir:

Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere kullanımı kısıtlı yada yasak olan orto ftalat esteleri içermez. Sağlığa zararlı kimyasallar içermez. Teknik değerler olarak muadili ürünlerden çok daha iyi neticeler verir. Polimerin kimyasal yapısında herhangi bir değişikliğe yol açmaz. Fiziksel ve mekanik özelliklerinde istenilen değişikliği sağlar. Genelde bütün polimerik maddeleri kolaylıkla ve süratle jelleştirebilir. Lak uygulamarında çatışmayı önler,dayanıklılıgı arttır, pürüzsüz bir yüzey sağlar. İstenilen elastikiyette ürün elde edilmesini sağlar. Elektiriksel direnç sağlar.